Image Alt

My Pet

Σκύλος διέκοψε ποδοσφαιρικό αγώνα γιατί ήθελε χάδια

Άφωνοι έμειναν παίχτριες και θεατές, όταν είδαν την είσοδο ενός σκύλου στο γήπεδο με αποτέλεσμα να διακοπεί ο διεθνής αγώνας ποδοσφαίρου γυναικών. Η ξεκαρδιστική στιγμή συνέβη στον αγώνα μεταξύ της Χιλής και της Βενεζουέλας στο στάδιο La Granja στο Curico στη Χιλή.

Κατάφερε να γίνει viral

Μέχρι το 36ο λεπτό απολάμβανε βόλτες κοντά στην λευκή γραμμή, καθώς και τα χάδια των φωτογράφων, και τότε ήταν που πήρε την απόφαση να εισβάλει στον αγωνιστικό χώρο και να κλέψει τη παράσταση. Το αποτέλεσμα ήταν ακόμα 0-0 και σε μια επίθεση των παιχτριών της Βενεζουέλας, βρήκε την ευκαιρία να μπει στον αγωνιστικό χώρο.

«Ζητιάνος» χαδιών!

Έτρεξε κατευθείαν στο τέρμα της ομάδας της Χιλής και «απαίτησε» από την Χιλιανή τερματοφύλακα Christiane Endler χάδια και τρίψιμο στην κοιλιά. Μάλιστα δεν του έφτασαν τα χάδια της κ Christiane Endler, ζητιάνεψε επιπλέον χάδια και από τον διαιτητή. Αυτό φυσικά είχε ως αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας κι όσοι βρίσκονταν εκεί άρχισαν να τραβούν φωτογραφίες.

Αποχώρησε με αγκαλιές

Ο σκύλος δεν φάνηκε καθόλου διατεθειμένος να φύγει και να χάσει τα χάδια του. Για αυτό χρειάστηκε η μεσολάβηση δύο παιχτριών και του ball-boy για να τον πάρουν αγκαλιά και να τον βγάλουν από τον αγωνιστικό χώρο.

Γούρικος για την Βενεζουέλα

Ο σκύλος φαίνεται ότι έφερε τελικά γούρι στη Βενεζουέλα, αφού ο αγώνας, ο οποίος ήταν φιλικός ενόψει το Copa America γυναικών, έληξε 1-0 υπέρ της. Το γκολ έβαλε η Mariana Speckmaier

Η είσοδος ζώων στα γήπεδα ποδοσφαίρου έχει γίνει μάλλον μια κανονικότητα Ανάλογο περιστατικό είχε σημειωθεί πριν λίγους μήνες, στον αγώνα μεταξύ της Sheffield Wednesday και της Wigan . Πρωταγωνιστής αυτή τη φορά δεν ήταν σκύλος, αλλά μια γάτα, η εμφάνιση της οποίας διέκοψε τον αγώνα ο οποίος βρισκόταν σε πολύ κρίσιμο σημείο. Ο αγώνας ήταν στο 94ο λεπτό, ήταν πλέον στις καθυστερήσεις, όταν το αιλουροειδές μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, ανακόπτοντας έτσι τη δυναμική των παιχτών της Wigan, οι οποίοι κυνηγούσαν την ισοφάριση στη καθυστέρηση. Τελικά, μετά από προσπάθειες των παιχτών, η γάτα απομακρύνθηκε από το γήπεδο.